ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8906085
*
nr 890 6085
Spegel
mahognyram, höjd: 77
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2014
kl 20:01:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 19:37:54
1
200 kr
26/4 12:12:31
2
200 kr
28/4 17:23:20
3
250 kr
28/4 19:31:04
4
500 kr
28/4 19:37:29
3
400 kr
28/4 19:38:32
3
500 kr
28/4 19:40:25
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 890 6085
Spegel
mahognyram, höjd: 77
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 19:37:54 | 1 | 200 kr |
26/4 12:12:31 | 2 | 200 kr |
28/4 17:23:20 | 3 | 250 kr |
28/4 19:31:04 | 4 | 500 kr |
28/4 19:37:29 | 3 | 400 kr |
28/4 19:38:32 | 3 | 500 kr |
28/4 19:40:25 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27